WYKŁAD W AULI
31 marca w auli szkolnej uczniowie klas 2T i 2LO wzięli udział w inspirującym wykładzie pani Arlety Zwolińskiej pt. „Jak uczyć się skutecznie – mieć czas i wyniki”. Spotkanie miało dynamiczny i praktyczny charakter – uczestnicy poznali sprawdzone sposoby na szybszą i efektywniejszą naukę.
Prowadząca w przystępny sposób przybliżyła elementy neurodydaktyki, pokazując, jak działa mózg i jak wykorzystać tę wiedzę w codziennej nauce. Uczniowie mieli okazję poznać konkretne metody poprawiające koncentrację, zapamiętywanie oraz organizację pracy, a także ciekawe przykłady mnemotechnik, które ułatwiają przyswajanie informacji.
Wykład dostarczył wielu praktycznych wskazówek, które można od razu zastosować, by uczyć się skuteczniej, oszczędzając czas i osiągając lepsze wyniki.
AZ
BEZPŁATNE PRAWO JAZDY!
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły kształcący się w zawodach motoryzacyjnych: technik pojazdów samochodowych oraz mechanik w szkole branżowej realizują kurs pozwalający na uzyskanie uprawnień do kierowania pojazdem silnikowym. Warto nadmienić, że jest to bezpłatny kurs prawa jazdy kategorii B.
Obecnie kurs realizuje grupa 9. uczniów z oddziału 3A szkoły branżowej oraz 11 uczniów z oddziałów technikum. Uczniowie za zgodą rodziców rozpoczęli kurs jeszcze przed 18. urodzinami. Po zakończeniu zajęć praktycznych zdawać będą egzaminy wewnętrzne i otrzymają dokumenty uprawniające do egzaminu państwowego.
NIEZAPOMINAJKI
19 marca wolontariusze z naszej szkoły udali się do hospicjum VIA SPEI w Tarnowie, na cykl spotkań pt: ,,Czwartki edukacyjno-artystyczne''. Uczniowie zaprezentowali słowno - muzyczny repertuar. Odczytali wiersze autorstwa Patrycji Mordarskiej, przeplatając je piosenkami Anny Jantar, czyli wszystko to, co rodzi się z wrażliwości i potrzeby serca. Uczniowie dzieląc się swoją obecnością, talentami i pomysłami, umilili czas mieszkańców hospicjum. Ta wizyta była niezwykle cenna dla obu stron. Dla mieszkańców, którzy czekają na młodą energię i uśmiech oraz dla młodzieży, która uczy się empatii, wrażliwości i odpowiedzialności społecznej.
FESTIWAL WIEDZY I NAUKI W RAMACH SZKOŁY LUSŁAWICKIEJ
Od roku 2017 uczniowie naszej szkoły mają ogromną przyjemność uczestniczenia w zajęciach realizowanych przez wykładowców i tutorów pracujących z młodzieżą w ECMKP w ramach projektu „Szkoła Lusławicka” Funduszu ZDOLNI (dawniej Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci). Prowadzący zajęcia - wybitni specjaliści pracujący w różnych ośrodkach naukowych w całej Polsce – dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem także z młodzieżą ZSP w Zakliczynie. W dniu 10.03.2026 r. rozpoczynamy FWiN spotkaniem z dr. hab. Michałem Krupińskim, prof. Instytutu Fizyki Jądrowej PAN. Profesor przybliży uczestnikom spotkania cztery efekty fizyczne występujące w życiu codziennym. Młodzież przekona się, że fizyka jest naprawdę ciekawa.








