planlekcji4

  • slide_1n
  • slide_2n
  • slide_6n
  • slide_4n
  • slide_3n
  • slide_5n

LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEGO DYKTANDA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO

Opublikowano: czwartek, 23 listopad 2023

b_250_0_16777215_0_0_images_krakowska.u_Aktualnosci_2023_2024_laureaci_dyktanda_niepodleglosciowego_logo.pngListopad  jest miesiącem odgrywającym istotną rolę w tradycji naszego narodu. Obchody Święta Niepodległości przybierają różną formę i sprzyjają zastanowieniu się nad odpowiedzią na pytanie: Kogo współcześnie można nazwać patriotą?

Naszym zdaniem na to miano z pewnością zasługują osoby, które dbają o kulturę języka ojczystego rozwijając swoje umiejętności oraz doskonaląc wypowiedzi ustne i pisemne. Młodzież ZSP w Zakliczynie od wielu lat pracuje nad podnoszeniem swoich umiejętności z zakresu ortografii motywowana przez swoich polonistów oraz opiekuna konkursu panią Martę Bil. Przygotowując się co roku do udziału w  Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”, wszyscy uczniowie poszerzają również wiedzę na temat ważnych wydarzeń historycznych i kulturowych, które miały miejsce w latach 1914- 1989.  W tym roku odnieśli  duży sukces, gdyż aż troje z nich zostało laureatami konkursu. To Jakub Truchan i Kacper Szewczyk z klasy IV LO oraz Paulina Kurzawa z klasy II LO. 21.11.2023 r. zwycięzcy uczestniczyli w gali podsumowującej konkurs, która odbyła się w sali konferencyjnej Muzeum Inżynierii i Techniki przy ul. św. Wawrzyńca 15 w Krakowie. Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród uświetnił występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej 2 stopnia, a zakończyło zwiedzanie wystawy „Miasto. Technoczułość”.

Gratulujemy laureatom i mamy nadzieje, że w następnym roku będzie równie dobrze. (DS-C)

laureaci_dyktanda_niepodleglosciowego laureaci_dyktanda_niepodleglosciowego laureaci_dyktanda_niepodleglosciowego laureaci_dyktanda_niepodleglosciowego

 

Filmy promujące

{nomultithumb}  {nomultithumb}
{nomultithumb}  {nomultithumb}

Nasze dane

Zespół Szkół Ponadpodstawowych
im. Józefa Piłsudskiego
w Zakliczynie

32-840 Zakliczyn, ul. Grabina 57

telefon/fax: (014) 66 53 409

http://www.zsp-zakliczyn.pl

e-mail: zsz-zakliczyn@wp.pl

Polityka prywatności

 epuap1

bip1

Gdzie jesteśmy?