WYCIECZKA EDUKACYJNA W RAMACH PROJEKTU BĄDŹ EKO IV

Opublikowano: wtorek, 27 wrzesień 2022

b_250_0_16777215_0_0_images_krakowska.u_Aktualnosci_2022_2023_wycieczka_edukacyjna_badz_eko_iv_02.jpgW piątek 23 września 2022 r. uczniowie klasy I Liceum Ogólnoksztłcącego biorący udział w wykładach ekologicznych organizowanych w ramach projektu „Bądź EKO” – kształtowanie postaw proekologicznych u uczniów IV” udali się na wycieczkę edukacyjną o tematyce ekologicznej. Projekt jest współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Głównym celem wycieczki do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Rzepienniku Strzyżewskim było zwiedzanie stałej ekspozycji, nowoczesnych instalacji o tematyce przyrodniczej, ścieżki edukacyjnej z punktami obserwacyjnymi (m.in. bobrowisko) oraz udział w zajęciach edukacyjnych na temat ochrony bioróżnorodności, a także zrównoważonego użytkowania jej elementów i ginących gatunków. Kolejnym punktem wyprawy było zwiedzanie stałej ekspozycji w Muzeum Przyrodniczego im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach. Tematem przewodnim było "Pogórze karpackie - gatunki zagrożone i wymarłe".
Na zakończenie uczestnicy wycieczki udali się do Parku Zdrojowego w Ciężkowicach na krótki odpoczynek.

Wyjazd miał na celu poszerzanie wiedzy ekologicznej, integrację z zespołem szkolnym i pozaszkolnym jak również szerzenie postaw proekologicznych wśród młodzieży. (WN)

wycieczka_edukacyjna_badz_eko_iv wycieczka_edukacyjna_badz_eko_iv wycieczka_edukacyjna_badz_eko_iv wycieczka_edukacyjna_badz_eko_iv