MATEMATYKA DLA MATURZYSTÓW W RAMACH PROJEKTU „MÓJ ROZWÓJ – MOJA PRZYSZŁOŚĆ II”

Opublikowano: czwartek, 18 luty 2021

b_250_0_16777215_0_0_images_krakowska.u_Aktualnosci_2020_2021_Zdalna_matematyka_dla_maturzystow_1.pngOd października 2020 roku 5 uczniów klasy 3LO z grupy rozszerzającej matematykę oraz 8 z grupy realizującej ten przedmiot na poziomie podstawowym, bierze udział w dodatkowych zajęciach z tego przedmiotu w ramach projektu „Mój rozwój – moja przyszłość II” realizowanego w ramach Poddziałania 10.1.3 Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 ze środków unijnych.

Zajęcia rozpoczęły się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie w formie stacjonarnej, jednak w związku z pandemię koronawirusa forma zajęć uległa zmianie. Dla obu grup utworzone zostały specjalne kanały na platformie MS Teams  i zajęcia prowadzone są obecnie on-line w formie zdalnej. Uczniowie łączą się za pomocą tej platformy z nauczycielami w rzeczywistym czasie ich trwania, by powtarzać materiał do zbliżającego się egzaminu maturalnego. Na spotkaniach uczniowie rozwiązują zadania dotyczące zbiorów liczbowych, równań i nierówności, funkcji, zwłaszcza liniowych, kwadratowych oraz trygonometrycznych. Powtarzają i utrwalają wiadomości o wielomianach, ułamkach algebraicznych oraz ciągach liczbowych. Pracując z arkuszami maturalnymi ćwiczą różne strategie rozwiązywania zadań zarówno zamkniętych, jak i otwartych oraz zapoznają się z kryteriami ich oceniania. Na zakończenie zajęć przewidziany jest test obejmujący materiał powtarzany na zajęciach. (MJ, MM)

Zdalna_matematyka_dla_maturzystow/1.png  Zdalna_matematyka_dla_maturzystow/1.png  Zdalna_matematyka_dla_maturzystow/1.png  Zdalna_matematyka_dla_maturzystow/1.png