SESJA EDUKACYJNO- PROFILAKTYCZNA „TWARZĄ W TWARZ Z PROBLEMAMI NASTOLATKÓW”

Opublikowano: wtorek, 03 grudzień 2019

b_250_0_16777215_0_0_images_krakowska.u_Aktualnosci_2019_2020_sesja_edu_profil_sesja_DT1.jpgW dniu 28 listopada 2019 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych została zorganizowana sesja edukacyjno- profilaktyczna „Twarzą w twarz z problemami nastolatków”. Uczniowie (Zuzanna Dudek- kl. I LO, Gabriela Grzegorczyk- kl. I LO, Krystian Hołda- kl. I LO, Daria Kijak- kl. I LO, Justyna Kluza- kl. II TOT i Oskar Soska- kl. I LO) pod opieką Pana Daniela Tabisia- koordynatora akcji, podjęli dwa tematy szczególnie aktualne dla młodego pokolenia.

Część pierwsza dotyczyła mowy nienawiści i zjawiska hejtu. Prowadzący obalili mit anonimowości i bezkarności w sieci oraz wskazali formy walki z hejtem. Na koniec uczestnicy spotkania obejrzeli materiały, w których celebryci zmierzyli się z przykrymi komentarzami na swój temat.

Depresja nastolatków to drugi ważny wątek poruszany podczas sesji. Niestety, jest często niewidoczny i ignorowany, a osoba chora zostawiona bez pomocy i informacji gdzie jej szukać. Zadaniem prowadzących było wskazanie czynników, które mają wpływ na wystąpienie depresji, objawów oraz podanie cennych wskazówek jak pomóc koledze/koleżance zmagającej się z tym zaburzeniem. Na koniec odbyła się projekcja filmów opowiadających o depresji nastolatków oraz telefonie zaufania.

Mamy nadzieję, że po tym przedsięwzięciu uczniowie zostali wyposażeni w praktyczną wiedzę na temat problemów, z którymi mogą się zmagać. Nie będą bezczynnie patrzeć i zareagują w porę wiedząc, że komuś dzieje się krzywda..

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby rozpowszechniać wiedzę na temat prawa i zapobiegać popełnianiu przestępstw przez nastolatków, a także pełnić funkcję edukatorów, oraz organizować różne akcje edukacyjno- profilaktyczne dla rówieśników i młodszych kolegów, serdecznie zapraszamy w szeregi Szkolnej Ligi Prawa. Zapisy u opiekuna- p. Daniela Tabisia.

Gratuluję przedsięwzięcia i wyrażam podziękowanie koordynatorowi sesji Panu Danielowi Tabisiowi oraz uczniom prowadzącym sesję. (JD)

sesja_edu_profil sesja_edu_profil sesja_edu_profil