Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
O nas PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Soska

Biblioteka to pomieszczenie z wydzieloną:
  • Czytelnią z 28 miejscami i 4 komputerowymi stanowiskami przeznaczonymi dla uczniów do indywidualnej  pracy oraz samodzielnej nauki z wykorzystaniem programów edukacyjnych, dostępem do Internetu oraz katalogów bibliotecznych w tym szkolnym MOL
  • Wypożyczalnią z magazynem książek, zbiorem czasopism, kolekcją multimediów i pomocy edukacyjno dydaktycznych
Pomieszczenie biblioteczne to 1 sala o łącznej powierzchni 160 m kw.
Jest dogodnie usytuowane na poddaszu w centralnej części budynku szkoły

Liczba odwiedzin w bibliotece rocznie:

(uczniowie, nauczyciele, pracownicy).

Rok         Liczba odwiedzin

2008/2009            3366

2009/2010            2924

2010/2011            2654

2011/2012            3237

2012/2013            3330

2013/2014            3584

2014/2015            3265

2015/2016            3324

Biblioteka jako Centrum Dydaktyczno- Informacyjne spełnia różnorakie  zadania:

Udostępnia książki i inne źródła informacji

Tworzy warunki do poszukiwania, porządkowania i  wykorzystywania informacji z różnych źródeł oraz efektywnego posługiwania się technologią informacyjną.

Rozbudza i rozwija indywidualne zainteresowania uczniów oraz wyrabia i pogłębia u uczniów nawyku czytania i uczenia się.

Organizuje różnorodne działania rozwijające wrażliwość kulturową i społeczną : konkursy biblioteczne, czytelnicze, recytatorskie, wystawy tematyczne, spotkania autorskie, wycieczki promujące czytelnictwo itp.

Prowadzi zajęcia z edukacji czytelniczej i medialnej w trakcie których kształtowane są czytelnicze umiejętności wyszukiwania informacji na określony temat z uwzględnieniem zapotrzebowań i zainteresowań uczniów oraz postawy szacunku dla dziedzictwa kulturowego.

Opracowuje zbiory, prowadzi dokumentację pracy biblioteki, a także często zmienia się wystrój pomieszczeń.

Przygotowuje gazetki, wystawy o pisarzach, kronikę szkolną,  współpracuje z  innymi szkołami oraz biblioteką publiczną w Zakliczynie.

Współpracuje z wychowawcami klas i nauczycielami i ich preferencji czytelniczych czego przykładem jest wzrastająca liczba wypożyczonych książek.

Księgozbiór uzupełniany jest na bieżąco w pozycje lekturowe i podręczniki dla uczniów oraz książki dydaktyczne i pedagogiczne dla nauczycieli.

Świat Książki