REALIZACJA ZAJĘĆ BIOLOGII Z PROJEKTU MChE!
Wpisany przez krakowska   
 
 
W obecnym roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła bierze udział w projekcie Małopolska Chmura Edukacyjna. Uczennice drugiej klasy liceum ogólnokształcącego biorą udział w zajęciach biologicznych, które mają formę zajęć online, koła naukowego oraz wyjazdów na zajęcia odbywające się na Uniwersytecie Jagiellońskim i prowadzące przez jego wykładowców.
 
Streszczając ostatni semestr możemy pochwalić się, że zajęcia są bardzo ciekawe i urozmaicone. Na zajęciach online przeprowadzałyśmy m.in. sekcje dżdżownicy, sekcje świerszcza, sekcje larwy mącznika oraz obserwowałyśmy i rozpoznawałyśmy przez mikroskopy różnego rodzaju pierwotniaki. Do tego miałyśmy okazję wybarwić preparaty parafinowe techniką Nissla (preparaty z tkanką nerwową) oraz w dniu 18.01.17 brać udział w zajęciach w laboratorium na Uniwersytecie Jagiellońskim, które polegały na wyizolowaniu DNA z komórki.
 
Do tego wszystkiego, na zajęciach z koła biologicznego prowadzimy dodatkowe doświadczenia oraz uczymy się o statystyce, która jest niezbędna w badaniach biologicznych.
mgr Katarzyna Wieczorek