WEEKENDOWE WARSZTATY NAUKOWE
Wpisany przez krakowska   
 
 
W dniach od 20.01-22.01.2017 r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach naukowych w Krakowie, zorganizowanych w ramach realizacji projektu ”MCHE - Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. W  grupie wyróżnionych uczestników znalazło się 15 uczniów klasy IV Technikum Gastronomicznego, bowiem  zajęcia prowadzone były w obszarze  tematycznym żywność.
 
Program warsztatów był bardzo bogaty i urozmaicony. Młodzież uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez wykładowców Uniwersytetu Rolniczego na Wydziale Technologii Żywienia. Tematyka prowadzonych zajęć dotyczyła oceny sensorycznej napojów,  oznaczania  gęstości, ekstraktu w napojach. W sposób doświadczalny sprawdzili, jaka jest zawartość chlorku sodu w ich ulubionych przekąskach. Ponadto do perfekcji poznali technologię wytwarzania sushi, a degustacją byli zachwyceni.
 
Zwiedziliśmy również winnicę „Garlicki lamus” w Garlicy Murowanej, gdzie poznaliśmy, jak uprawia się winorośl i jakie są jej odmiany. Mimo chłodu, bo zajęcia były w terenie, to każdy słuchał z wielkim zainteresowaniem wykładu dr inż. Przemysława Banacha. Poznawanie „ścieżki wina” skończyliśmy w winiarni Uniwersytetu Rolniczego, gdzie odbywa się cały proces technologiczny produkcji wina.
 
Taka forma warsztatów wszystkim się spodobała. Wróciliśmy szczęśliwi i bogaci w nowe doświadczenia i wiedzę.
 

mgr Agata Bojdo