SEZON NARCIARSKI W NASZEJ SZKOLE ROZPOCZĘTY!
Wpisany przez krakowska   
 
 
W miniony piątek grupa 24 uczniów naszej szkoły pod opieką p. Krzysztofa Małka, Mariusza Lasoty i Leszka Kraczkiewicza zainaugurowała szkolny sezon narciarski. Tym razem to stok narciarski w Laskowej gościł amatorów „białego szaleństwa” spośród uczniów i nauczycieli ZSP Zakliczyn. Impreza zorganizowana  przez nauczycieli wychowania fizycznego cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i ze względu na ograniczona ilość miejsc w szkolnym autobusie nie wszystkim chętnym udało się z tej oferty skorzystać.
 
 
 
Stacja narciarska –Laskowa przywitała nas doskonale przygotowaną trasą i słoneczną pogodą. Uczniowie przez cztery godziny mogli doskonalić swoje umiejętności narciarskie, podziwiać piękne widoki jakie rozpościerały się z szczytu wyciągu i korzystać z całej infrastruktury stacji.  Wśród uczestników wyjazdu byli i tacy co stawiali swoje pierwsze kroki na nartach. Trzeba przyznać, że po kilku próbach i ćwiczeniach techniki narciarskiej pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego szybko opanowali zakres umiejętności potrzebny do pokonania trasy zjazdowej.
W planie są kolejne wyjazdy integracyjne do różnych stacji narciarskich w naszej okolicy. Jeden z wyjazdów przeznaczony będzie dla początkujących amatorów „białego szaleństwa”. Podziękowania należą się Dyrekcji ZSP za wsparcie finansowe wyjazdu, dzięki któremu uczniowie mogli skorzystać z atrakcji jakie oferuje stacja narciarska w Laskowej na preferencyjnych warunkach.
mgr Mariusz Lasota