Menu


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Search
Tooltip
No pictures in gallery
Wola Stróska 2013

 

29 września w Woli Stróskiej odbyła się Uroczystość Patriotyczno – Religijna 69. rocznicy obławy na szpitalik partyzantów AK. Uroczystość rozpoczęła się przy partyzanckiej  mogile  Władysława Mossoczego - lekarza szpitalika wojskowego. Obecnie jest to odnowiony marmurowy pomnik poświęcony żołnierzom Armii Krajowej. Złożono wieńce i zapalono znicze. Przy szpitaliku partyzanckim odprawiono mszę polową w intencji poległych. Tradycyjnie jak co roku przy „Paśniku” odbyła się Biesiada patriotyczna.

 

Poczet sztandarowy naszej szkoły reprezentowali: Paulina Nadolnik i Joasia Pawlik z kl II TG, Edytka Franczyk  i Magdalena Smosna z kl III TG, Jarek Kubacki z kl I TB i Michał Piotrowski z kl II TM.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tooltip
No pictures in gallery
Jamna 2013

 

21 i 22 września na Jamnej odbyły się obchody 69 rocznicy akcji „Burza” i bitwy partyzantów batalionu „Barbara”. W niedzielę 22 wrzesnia uroczystości rozpoczęły się odśpiewaniem hymnu państwowego przy pomniku upamiętniającym poległych partyzantów i mieszkańców. Złożono wieńce i zapalono znicze. W Dolinie Męczeństwa odprawiono uroczystą mszę świętą w intencji poległych partyzantów i zamordowanych mieszkańców Jamnej. W Domu św. Jacka  odbyło się spotkanie pokoleń (grochówka żołnierska, koncert orkiestry, wspomnienia kombatanckie).

Poczet sztandarowy naszej szkoły reprezentowali: Marlena Piątek i  Ilona Nędza z kl I LO, Paulina Nadolnik i Joasia Pawlik z kl II TG, Kamil Kiełbasa i Jarek Kubacki z kl I TB.

 

Poczty sztandarowe szkół i kombatantów

Oficjalne przemówienia

Złożenie kwiatów pod pomnikiem

 

Przemarsz do Doliny Męczeństwa

Uroczysta msza polowa

Degustacja polowej grochówki

 

Tooltip
No pictures in gallery
Sybiracy 2013

17 września, w 74. rocznicę agresji ZSRR na Polskę w Tarnowie odbyły się obchody Dnia Sybiraka i Ofiar Stalinizmu. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.00 zapaleniem zniczy i modlitwą na Starym Cmentarzu przy symbolicznym Grobie Sybiraka o godzinie 12.00 w Kościele Księży Filipinów odprawiono uroczystą mszę świętą w intencji poległych i pomordowanych na wschodzie. Po mszy  uczestnicy i zaproszeni goście przemaszerowali pod Pomnik Ofiar Stalinizmu,  gdzie o 13.15 odbyła się część oficjalna uroczystości: odśpiewaniem hymnu państwowego, apelem pamięci, salwą honorową Pododdziału Tarnowskiej Policji, złożeniem wieńców i wiązanek, odśpiewaniem Hymnu Sybiraków i Roty.

Poczet sztandarowy naszej szkoły reprezentowali: Marlena Piątek, Ilona Nędza kl I LO, Paulina Nadolnik, Joasia Pawlik kl II TG, Aleksandra Franczyk II LOa, Magdalena Smosna III TG, Dawid Gucwa I TB, Kamil Kiełbasa I TB, Jarek Kubacki I TB.

 

 

 

 

 

 

Tooltip
No pictures in gallery
Święto Szkoły

Szkoła otrzymała Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej

z rąk sekretarza Wojewódzkiej Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Pana Marcina Tatary

Tooltip
No pictures in gallery
Zdjęcia Szkoły

Sesja Naukowa pt. "Żydzi w polityce dwóch totalitaryzmów" w 70 rocznicę likwidacji gett na ziemi tarnowskiej. Do pamiątkowej kroniki szkoły w bibliotece wpisał się mgr Michał Zajda - doktorant w Centrum Badań nad Holocaustem Uniwersytetu Jagielońskiego, członek Towarzystawa Kulturalno-Społecznego Żydów i gminy żydowskiej w Krakowie.

Aktualności

Świat Książki