WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!

Opublikowano: środa, 26 czerwiec 2019

b_250_0_16777215_0_0_images_krakowska.u_galeria_2018_turniej_pocztow_sztandarowych_4.jpegNasz szkoła zdobyła II miejsce w Turnieju Pocztów Sztandarowych w stolicy województwa świętokrzyskiego. Rywalizacja szkolnych pocztów sztandarowych odbyła się 7 czerwca 2019 r. w siedzibie szkoły - SP nr 7. w Kielcach.

Konkurs składał się z dwóch kategorii turniejowych:

Pierwszy etap, odbył się 29 marca b.r. w siedzibie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Był to „Konkurs wiedzy o polskich symbolach narodowych i symbolach szkolnych”. Po raz pierwszy na szczeblu wojewódzkim w gronie 53 uczestników konkurowali indywidualnie nasi uczniowie: Bartłomiej Kurzydło, Danuta Łazarz i Patrycja Michalik. Bartłomiej zajął 3 miejsce i znalazł się w gronie laureatów – nagrodę odebrał 02 maja na kieleckim Rynku podczas uroczystości Święta Flagi RP. Uczennice: Patrycja i Danusia w ogólnej punktacji zajęły czwartą i piątą pozycję - szkół średnich.

Drugi etap, odbył się 7 czerwca b.r. miała miejsce rywalizacja siedemnastu pocztów sztandarowych – trzeba było wykazać się praktyczną znajomością zasad musztry i ceremoniału szkolnego oraz umiejętnością współpracy w grupie. Wszyscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali na jednym poziomie, nasza szkoła znalazła się w grupie klas mundurowych - wyróżnieniem stroju był mundur wojskowy – nasi uczniowie poradzili sobie świetnie. Laureatami zostali: Sławomir Pyrek, Danuta Łazarz i Anna Łyczko. Otrzymali nagrody rzeczowe, dyplom i nagrodę dla szkoły. Drużyna zdobyła też Puchar który odbiorze 11 listopada b.r. podczas Narodowego Święta Niepodległości w Kielcach.

Ogromne podziękowania składam Panu Tadeuszowi Trytkowi dowódcy jednostki Operacyjno-Technicznej OSP Zakliczyn za okazaną pomoc i czas w szkoleniu i przygotowaniu uczniów do części praktycznej turnieju.

Organizowany Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych w Kielcach od 2012 r. jest pierwszym przedsięwzięciem tego typu w Polsce. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewoda Świętokrzyski, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Starosta Kielecki oraz Prezydent Miasta Kielce. Wydarzenie było też doskonałą okazją, aby kształtować wśród młodych postawy patriotyczne i przypomnieć o wartości sztandaru jako symbolu narodowego.

Gratulujemy!
Opiekun pocztu sztandarowego Maria Soska

turniej_pocztow_sztandarowych turniej_pocztow_sztandarowych turniej_pocztow_sztandarowych turniej_pocztow_sztandarowych